כותרת
> C;
1/1
ווטרינרים נותנים טיפים לטיפול בחיית המחמד שלכם
צור קשר ונשמח לחזור בהקדם

עשרה טיפים של ווטרינרים לטיפול בחיית המחמד שלכם

ככל שזה נוגע לחיות המחמד שלנו אנו מחשיבים אותם כחלק בלתי נפרד מהמשפחה שלנו, אך יש הרבה אגדות בדויות. אשר ווטרינרים ממליצים עליו. כך תוכלו ללמוד רבות על חיית המחמד שלכם ולשמור עליהם בריאים לאורך זמן.

1. מומלץ לעשות תמיד בדיקות שגרתיות, בדיוק כפי שעושים עם בני אדם

בדיוק כמו בני אדם, גם חיות מחמד יכולים לחלות בבעיות לב, דלקות פרקים, כאבי שיניים, צניחת אגן ועוד. הדרך הטובה ביותר למנוע בעיות בריאותיות הוא אבחון מוקדם ע"י בדיקות שגרתיות וקבועות אצל הווטרינר, כך ניתן למנוע את רוב המחלות גם אם הן תורשתיות

הבדיקות כוללות: טיפים ועצות לתזונה נכונה לפי סוג חיית המחמד, טיפולי שיניים באופן שוטף, נתינת חיסונים מומלצים במיוחד לכלבים וחתולים, בדיקה של טפילים ועוד.

2. סירוס חיית המחמד שלכם

סירוס הוא תהליך פשוט יחסית, אך מאוד מיורכב מוסרית. לא כל אחד רוצה לסרס את בעל החיים שלו. מאידך, כלבים וחתולים מוצאים את עצמם פעמים רבות במכלאות וחלק מהם מומת על ידי הרשויות כחלק ממלחמתם על בריאות הציבור, לכן לפי שיקולכם תסרסו, אם החלטתם שלא, רצוי להיות בבדיקות עוקבות מול הוטרינר. מחקרים מראים שהליך הסירוס מפחית את הסיכוי לפתח סוגים מסוימים של סרטן וזהו שיקול חשוב בקבלת ההחלטה.

3. מניעת פרעושים וקרציות

פרעושים הם הטפילים הנפוצים ביותר אשר יכולים להטריד את חיות המחמד ועלולים להוביל לגירויים בלתי פוסקים בעור. תופעות לוואי נוספות של פרעושים וטפילים: נשירת שיער, זיהמוי עור, קרחות בעור ועוד. כאשר הכלב או החתול יבלעו פרעוש אחד וזה עלול להוביל לסיבועי מעיים.

טיפול מונע תקופתי ימזער משמעותית את הנזק ואף יפחית את התפתחות החיידקים.

4. שמירה על משקל בריא ויציב אצל חיית המחמד

כלבים וחתולים רבים סובלים מהשמנת יתר או מהרזיית יתר. השמנת או הרזיית יתר עשויים להוביל לסיכונים בריאותיים רבים וקריטיים עבור פעילות המשכית תקינה של בעל החיים: סכרת, דלקות פרקים וסוגי סרטן שונים הן רק חלק מהתופעות הנגרמות של ידי הרזיית/השמנת יתר.

5. נתינת חיסונים שוטפים כל שנה לחיית המחמד

כמו אצל בני אדם, גם חיות מחמד זקוקים לחיסונים סדירים בכדי למנוע מחלות נפוצות, כגון: כלבת, כלבלבת, לוקמיה של חתולים, צהבת כלבים, תילוע ועוד. תכיפות החיסונים תלויה בגיל של חיית המחמד, סגנון החיים שלו (אם הוא בעיר או בכפר), בריאותו הכללית וסיכונים גנטיים (לבעלי חיים גזעיים בעיקר). אנו ממליצים לשוחח על כך עם הוטרינר שלכם וכך תתאימו את החיסונים ספציפית לבעל החיים שלכם.

6. לספק סביבת משחק וספורט מעשירה עבור חיית המחמד שלכם

כמו בני אדם, גם בעלי חיים צריכים סביבה מעשירה. חיות המחמד שלנו זקוקים לגירויים מוטוריים, מנטליים, ומשחקיים, לדוגמא:טיולים ארוכים מחוץ לבית, ריצה באזורים חוםשיים, משחק עם צעצועים שונים, פיתוח משמעת של הכלב ועוד. דברים אילו שומרים על השרירים והפעילות המוטורית של חיית המחמד שלכם. כך גם תחזקו משמעותית את הקשר איתם וכך הם יהפכו לחברים הטובים שלכם.

7. השתלת שבב מזהה לחיית המחמד שלכם

אם אין לחיית המחמד שלכם שבב מזהה, סביר שאם הוא יילך לאיבוד יהיה לו קשה מאוד למצא את הדרך הבייתה. במקום זאת הם עלולים למצא עצמם במכלאה הקרובה. השבב יכול למנוע זאת ותוכלו למצא את כלביכם גם אם הוא התרחק משמעותית מהבית.

שבב זעיר מאוד בגודל של גרגר אורז קטנטן מוחדר על ידי זריקה מתחת לעור ובעל החיים לא מרגיש בכאב כלל. השבב אינו זקוק לסוללה כלל והוא יכול להיסרק ע"י וטרינרים ועובדי עירייה ורשויות מקומיות.

8. טיפולי שיניים שוטפים לחיית המחמד שלכם

כמו בני אדם גם חיית המחמד שלכם עשויה לסבול מעששת, דלקת חניכיים וחורים בשיניים. צחצוח שיניים לבעלי החיים באופן סדיר הוא המפתח לשמירה על ביראות השיניים של חיית המחמד שלכם. כמו אצל בני אדם, טיפולי שיניים הם לא דבר זול לבעלי חיים והטיפול אינו נח, לכן חשוב לעשות פעולות שוטפות לשמירה על היגיינת הפה של בעל החיים שלכם.

9. אין לתת לבעלי חיים תרופות שמתאימות לבני אדם

לעיתים תרופות אשר מיועדות לבני אדם עשויות לגרום למחלות רציניות אצל בעלי חיים. במידה ויש חשד בו חיית המחמד בלעה תרופה המיועדת לבני אדם, יש לטלפן באופן מיידי לווטרינר שלכם ובעזרת שטיפת קיבה הוא יכול למנוע אסון.

10. כיצד תיסעו ברכב עם בעל החיים שלכם

חיות מחמד שאינן חגורים ברכב עלולים להוות להסחת דעת ולהפרעות שונות ומפתיעות לנהג. אנו ממליצים לרכוש מושב מיוחד עבור בעל החיים שמתלבש בכל רכב. בנוסף, אל תניחו לחיית המחמד שלכם להיות במושב הקדמי של הרכב - במקרה של תאונה הדבר עלול להיות מסוכן מאוד גם עבורכם וגם עבורו.

במקרה ויש לכם חתול - שמרו עליו ב‫מנשא סגור - חתולים הם יותר מפתיעים מכלבים וחשוב שלא יהיו חופשיים ברכב.

אם יש ברשותכם כלב - קיימות רתמות מיוחדות אשר ננעלות על חגורת הבטיחות. ניתן גם לרכוש מלונה מאובטחת כמו של חתול, רק לכלב.

אנו בפט פור יו (pet4u) עושים את מירב המאמצים לשמור על בריאות חיית המחמד שלכם. מקווים שבמאמר זה עזרנו לכם לקבל רעיונות והשראות איך לשמור היטב על בעלי החיים שלכם

בריאות בעל החיים שלכם חשובה, רצוי מאוד לעקוב אחר 10 הכללים שכתבנו עבורכם וכך תוכלו להנות מהמקסימום שבעל החיים שלכם יכול להעניק

השמרו מפרעושים וקרציות, הם הגורם מספר 1 לבעיות בריאות של חיית המחמד שלכם

בחירת המזון הנכון על חיית המחמד שלכם הוא חשוב ביותר. אנו בפט פור יו נציע ונמליץ על האוכל הנכון עבור חיית המחמד שלכם

עוצב ונבנה ע"י יאלו עיצוב ובניית אתרים