כותרת
> C;
1/1
עקרונות לבחירת מזון בריא לכלב שלכם
צור קשר ונשמח לחזור בהקדם

מהם העקרונות החשובים בבחירת מזון לכלב הבריא ביותר

כאשר אתם מגיעים לחנות חיות מחמד, אני משוכנע כי תמצאו את עצמכם מתלבטים איזה אוכל לקנות עטור הכלב שלכם ובצדק. כמות היצע החברות הוא אינסופי, וכל מותג לכלבים מציע מגוון רחב של סוגים, טעמים ואיכויות שונות לאוכל לכלבים.

באנו לעשות קצת סדר בבלאגן ובמאמר זה ננסה לסקור את העקרונות החשובים בבחירת האוכל הנכון עבור הכלב שלכם.

אוכל לכלב ואוכל לבני אדם הם שונים

רצוי להימנע לחלוטין ממתן שאריות מזון של בני אדם לכלב, גם אם זה בשר טעים שאנו אוכלים, או טרי וגם אם הכלב מבקש מאוד יפה.

נתון שחשוב לדעת: מחקרים ברחבי העולם מראים כי תוחלת החיים של כלב אשר ניזון משאריות מזון של בני אדם היה קצר ב-35% מאשר תוחלת החיים של כלב שאכל אוכל מעובד ומותאם לכלבים.

השלב הראשון בבחירת מזון לכלב הוא לבחור את ההיצרן ממנו אנו רוצים לרכוש את המזון. אנו ממליצים לוודא כי האוכל שתבחרו הוא מחברה לבחור חברה מוכרת ובעלת ניסיון רב בתחום המזון לכלבים.

טעות נפוצה בקרב מחזיקי חיות מחמד היא שהם מנסים להבין בעצמם מקריאה על האריזה בלבד ועל פי הרכיבים הרשומים האם המזון איכותי לכלב שלי או לא. זו טעות נפוצה מפני שאנו צריכים להבין מהו כל רכיב שרשום באריזה וגם להבין את התרכובת ומינוני הרכיבים. בלי לדעת דברים אילו כל שיקול דעת שאקח בבחירת המזון לכלבים תהיה בגדר טעות.

החברות הגדולות והמנוסות במשק סכומי עתק במחקרים ופיתוחים חדשים ואף בבקרת איכות ובדיקות qa רציניות בכדי להבטיח את רמת האיכות של המזון. לכן, לא מומלץ לבחור במזון של חברות זולות או לו מוכרות אשר לעולם לא תדעו מה הם דוחפים במזון לכלב שלכם. אם אתם ממש רוצים להעמיק, תמיד תוכלו לבדוק באינטרנט לגבי מחקרים והמלצות פיתוחיות עבור האוכל הנכון לכלב שלכם.

בצעו בדיקת מחירים – במקרה של מזון לכלבים המחיר כן קובע!

עקרון נוסף בבחירת מזון לכלב שלכם הוא לסנן לפי מחיר, אפילו אם אתם לא כ"כ מבינים מה זה אומר. נדיר שתמצאו מוצרים לכלבים בהם המותג הזול ביותר יהיה גם עם האוכל לכלב האיכותי ביותר.

ההבדלים המשמעותיים במחירי מזון לכלבים הוא בעיקר בבחינת חומרי הגלם שממנו מיותר האוכל. בנוסף, חשוב לדעת כמה רכיבי בשר אמיתי יש באוכל לעומת כמה תוספים מעובדים, מה איכותם של חומרי הגלם והאם הגיעו משאריות של תעשיית הבשר או יוצרו באופן מיוחד עבור כלבים. זהו פרמטר חשוב בבחירת המוצר לכלב.

אוכל בריא ואיכותי לכלב יקנה תחושת שובע אורכה יותר מאוכל זול

חשוב לדעת כי הכלבים שלכם אינם נדרשים לכמוית מזון גדולות, גם אם הכלב שלכם הוא גדול. אם האוכל שנתתם לכלב שלכם הוא איכותי ומזין, זה אומר שהוא גם יתעקל טוב יותר ונכון יותר, מה שיהפוך את המזון לאנרגיה שהכלב ישתמש בה לאורך היום. מזונות זולים לכלב לעומת זאת, יהפכו בתהליך העיקול לשומן, מה שיקשה עליהם בעתיד בפעילות גופנית, ויעשה אותם כבדים יותר ופחות פעילים.

ביחרו את האוכל לכלב על פי גילו

כאשר אתם בוחרים מזון לכלב שלכם, תמיד צריך לקחת בחשבון את גילו של הכלב. מה שמתאים לכלב צעיר ואנרגטי, לא יתאים לכלב מבוגר במיוחד אם הוא נושא עימו בעיות בריאותיות כלשהן.

כאשר לכלב יש בעיה בריאותית בדרך כלל עליהם להימנע ממזונות אשר מכילים רכיבים שעלולים להזיק להם. אוכל זול הוא ממש לא טוב לכלבים מבוגרים, שכן הוא מכיל המון תוספים שעלולים להתנגש עם הבעיות הבריאותיות שיש לכלב או עם התרופות שהוא נוטל.
בד"כ לכלבים עם בעיות בריאותיות מומלץ להתייעץ עם וטרינר איזה אוכל כדאי לתת לכלב וזאת כל אחד ספציפית עבור אותה בעיה בריאותית שיש לו.

כאשר בוחרים מזון לכלבים, חשוב מאוד להתחשב בשלבי החיים השונים שלו

גורי כלבים זקוקים לכמות גדולה מאוד של פרוטאין, ויטמינים ומינרלים ושומן חיובי אשר עוזר לגופם להתפתח כראוי. מערכת העיכול של גורי כלבים שונה מאוד באופן פעילותה מכלבים בוגרים, לכן הם תמיד יצטרכו מזון המותאם לגופם הקטן. רוב יצרני האוכל לכלבים, מייצרים באופן מיוחד מזון לגורי כלבים המוזנים בכל הערכים התזונתיים שהם צריכים.

כלבות הנמצאות בשלבי הריון מתקדמים, זקוקות למקור מאוד גדול של אנרגיה, לפעמים פי 5 מכלבים רגילים וזאת כי כמו בני אדם, הן מאכילות עוד גור כלבים הנמצא בתוכן. לכן, גם פה אם תבדקו את יצרני האוכל לכלבים השונים, תראו שהם מוכרים אוכל לכלבות בהריון בתרכובת מיוחדת בשבילן.

כלבים בעלי נטיה להשמנת יתר הם בד"כ כלבים אשר אינם מוציאים הרבה אנרגיה, ולכן הם צריכים אוכל קליל יותר שמלא ברכיבים תזונתיים איך מופחת שומן. השמנת יתר עלולה לפגוע במצבו הבריאותי של הכלב ו לסכן את חייו. לכן מזונות אילו מופחתי שומן וקלוריות ועתירי סיבים תזונתיים המסייעים בעיכול קל יותר של המזון ובשיפור חילוף.

אוכל לכלב בוגר אשר גילו אינו עולה על 8 שנים, צריך לאכול מזון לכלב שמכיל את כל הרכיבים אשר נדרשים לפעילות שלו. כלב בוגר בד"כ צריך כמות חלבונים, פחמימות, ויטמינים, מינרלים ונוגדי חימצון. אם תבדקו לעומק, גם פה תגלו כי יצרניות הכלבים מספקות אוכל מיוחד עבור כלבים בוגרים הכוללים את תרכובת המזון שהם צריכים.

אוכל לכלבים זקנים יהיה מותאם יותר לצרכים המיוחדים שלהם ולפי מצב בריאותם הגופנית. כלב זקן נחשב לכלב שהוא מעל גיל 8 שנים.

לתהליך ההזדקנות של כלבים ישנה השפעה רבה על צורת ההאכלה. בריאותו של הכלב תלויה מאוד בתזונתו ובפעילותו הגופנית, ממש כמו אצל בני אדם. מזון לכלבים מבוגרים לרוב יכלו פחות קלוריות, ויותר חלבונים ונוגדי חימצון. בנוסף תמיד יכניסו לתוכם כמות ויטמינים מאוזנת עבור גילו של הכלב ואשר מספקים את צרכיו התזונתיים.

חלוקת המזון לכלבים כפי שהיא מתבטאת בחנויות לחיות מחמד

החלוקה הסטנדרטית של מזון כלבים נחלקת לארבעה סוגים ורמות: אולטרה פרמיום, סופר פרמיום, פרמיום ומזון זול, להלן הסברים על כל סוג:

מזון אולטרה פרימיום לכלבים – סוג זה מעיד על רמת ההאכלה האיכותית ביותר לכלבים. זהו מזון שמכיל את חומרי הגלם האיכותיים ביותר במזון. אם אתם רוצים לפנק את הכלב שלכם במזון בריא, טעים ומזין, זה האוכל לכלב שאותו תבחרו.

להלן כמה חברות שמייצרות אוכל אולטרא פרימיום לכלבים:

 • נטורל באלאנס - Natural Balance - אוכל לכלב אולטרא פרימיום
 • אינסטיקנט -Nature's Variety Instinct – אוכל לכלב אולטרא פרימיום
 • גו GO! - אוכל לכלב אולטרא פרימיום
 • נאו NOW - אוכל לכלב אולטרא פרימיום
 • אנאמייט Annameat - אוכל לכלב אולטרא פרימיום
 • נוטריינס Nutrience - אוכל לכלב אולטרא פרימיום
 • אורגין Orajen - אוכל לכלב אולטרא פרימיום
 • ועוד מגוון יצרנים שעל האריזה שלהם יהיה כתוב אולטרא פרימיום – זה משהו שבד"כ חברות מתגאות בו.

מזון סופר פרמיום לכלבים הוא אוכל איכותי לכלבים אשר המרכיב הראשון שתראו ברשימת הרכיבים שלו הוא בשר/עוף/כבש. מזונות אלו יכילו לרוב חלבון מהחי והפחמימות הן מורכבות ולא פחמימות פשוטות.

להלן כמה חברות שמייצרות אוכל אולטרא פרימיום לכלבים:

 • פרו פלאן Pro Plan - אוכל לכלב סופר פרימיום
 • רויאל קנין Royal Canin - אוכל לכלב סופר פרימיום
 • נוטריינס Nutrience - אוכל לכלב סופר פרימיום
 • טייסט אוף דה וויילד – taste of the wilde - אוכל לכלב סופר פרימיום
 • ועוד מגוון יצרנים שעל האריזה שלהם יהיה כתוב סופר פרימיום

מזון פרימיום לכלבים מורכב ממזונות שמכילות בשר/עוף/כבש, אך בניגוד לסופר פרימיום הבשר הוא בד"כ לא המרכיב הראשון ברשימת הרכיבים. זהו מזון שבד"כ מכיל שאריות שהגיעו מתעשיית הבשר לבני אדם. אוכל פרימיום לכלבים לרוב יספק תזונה מזפקת ברמה בסיסית לכלב, אך הוא לא בריא ואיכותי כמו מזון סופר פרימיום או אולטרא פרימיום לכלבים.

להלן כמה חברות שמייצרות אוכל פרימיום לכלבים:

 • בוש - bosch - אוכל זול לכלב
 • נוטריינס Nutrience - אוכל לכלב סופר פרימיום
 • אורגין Orajen - אוכל לכלב אולטרא פרימיום
 • ועוד מגוון יצרנים שעל האריזה שלהם יהיה כתוב אוכל פרימיום לכלבים

אוכל זול לכלב נחשב לאוכל המספק תזונה בסיסית בלבד לכלב. האוכל בד"כ יכיל אחוזי שומן גבוהים ורכיבים מלאכותיים אשר יגרמו לכלב לרצות לאכול תמיד עוד (כמו שעושים בחטיפים אצל בני אדם). אוכל זה לא בריא לכלב ועלול לקצר משמעותית את תוחלת החיים שלו. בנוסף, הכלב עלול לפתח בעיות בריאותיות ולסבול מהשמנת יתר. אם כבר החלטתם לתת לכלב שלכם אוכל מסוג זה, אנו ממליצים לעשות עם הכלב םעילות ספורטיבית כל יום בכדי לשרוף את כמות השומנים ולהקל על דרכי העיכול של הכלב.

להלן כמה חברות שמייצרות אוכל זול לכלבים:

 • דוגלי - אוכל זול לכלב
 • בונזו - אוכל זול לכלב
 • ברוקטון - אוכל זול לכלב
 • אלפא דוג - אוכל זול לכלב
 • ועוד מגוון יצרנים שהאריזה שלהם והמחיר שלהם כבר יסגירו שמדובר באוכל זול לכלב

מידע כללי על פט פור יו - אנו עושים משלוחים לכל גוש דן

החנות שלנו נמצאת ברחוב בלפור 115 בת ים

טלפון: 03-6332929

נייד: 050-3802048

מייל: armin7@walla.co.il

אתר: www.pet4u.co.il

נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה, ייעוץ והכוונה וכל בעיה שתעזור לשפר את איכות החיים של חיית המחמד שלכם

הכלב שלכם הוא עוד בן משפחה, לכן חשוב מאוד לשמור על בריאותו

רמת האוכל לכלב תשפיע מאוד גם על נעימות הפרווה שלו

גם חטיפים נחשבים לאוכל, עדיף לתת לכלבים חטיפים כמה שפחות מעובדים

תוכלו למצא אצלנו ב-pet4u את כל סוגי האוכל לכלבים

אוכל לכלב שברובו אינו בשר הוא גורם מספר אחד לבעיות עיקול ופיתוח גידולים אצל כלבים

רצוי לבחור את האוכל לכלב על פי גילו ועל פי מצבו הבריאותי

עוצב ונבנה ע"י יאלו עיצוב ובניית אתרים