כותרת
> C;
1/1
מדוע חתולים מגרגרים? האם כי נעים להם?
צור קשר ונשמח לחזור בהקדם

לעיתים קרובות החתול שלכם ירבוץ לידכם על הספה ויתחיל בגרגורים שלפעמים יהיו מאוד חזקים. אזה מה גורם להם בעצם לגרגר? והאם זה קשור אלינו בני האדם?

עבורינו בני האדם, הקול המרגיע ביותר בוא של תינוק צוחק או של חתול מגרגר. חתולים מגרגרים כאשר הם זוכים לליטוף נעים או חיבוק. אך ישנם עוד מגוון סיטואציות בהם חתולים מגרגרים. לדוגמא: כאשר הם משתזפים בשמש ומשתכשכים בחול הלוהט, אך הם מגרגרים גם כאשר הם נמצאים אצל וטרינר או בסיטואציות שהם צריכים להתגונן מפניהם. אם כך, מה הסיבה מאחורי התופעה הגרגרנית ומדוע היא מתרחשת דווקא ברגעים שכאלה?

אז מדוע חתולים מגרגרים?

מה שקורה מבחינה ביולוגית כאשר חתול מגרגר, הוא שמיתרי הקול שלו מתקרבים ומתרחקים זה מזה, כך שלחץ האוויר שנוצר בזמן שמיתרי הקול מתקרבים משתחרר ומייצר את קול הגרגור שאנו מכירים. לחץ אוויר זה יוצר רטט חזר בכל הגוף ומרגיע את כל טונוס השרירים – כאילו עושים מסאג' לחתול, כך נוצר רוגע הן בפעילות הפיזית של החתול והן בגלי המח שמאטים את הפעילות.

כך גם אנו בני האדם יכולים להנות מרטט זה וליצור תחושה של רוגע גם בגלי המח שלנו.

מתי חתולים מגרגרים?

גרגור החתול קורה במגוון מצבים שונים, חלקם נעימים וטובים וחלקם בזמן איום או מגננה, לכן מומחים מסיקים מכך כי הגרגור מעיד על קשת רגשות רחבה ולאו דווקא על נעימות וכרבוליות כפי שאנו בני האדם תופסים זאת.

אספנו עבורכם מגוון מקרים שונים שבהם חתולים מגרגרים:

  • כאשר החתול מעוניין להביע שמחה או רוגע ושלווה, הוא יתכרבל סביבכם ויבקש מכם ללטף אותו. כאשר תלטפו את החתול הוא כל כך ייהנו מהסיטואציה, כך שקול הגרגור יתעצם מרגע לרגע.

  • גורי חתולים לעומת זאת יגרגרו כאשר הם נמצאים בסביבת אימם, כך הם יגרגרו חזק יותר ויותר בכדי לקבל את תשומת הלב של האמא. אם החתולים תגרגר אליהם חזרה בכדי להודיע להם שהיא נמצאת בסביבתם וכך היא תרגיע אותם. דבר זה קורה בייחוד כאשר החתולים גורים קטנים ועדיין מתקשים לראות את האמא, אלא רק שומעים אותה.

  • החתול יגרגר גם כאשר הוא לחוץ או מפוחד. בזמן זה יגרגר החתול בכדי לעודד ולהרגיע את עצמו, הדבר הוא שווה ערך לצחוק של בני האדם. כך יתמודד החתול עם תחושותיו השליליות.

  • חתולים יגרגרו גם כאשר הם לא ירגישו טוב. הם יגרגרו כאשר הם חווים כאב פיזי במהלך המלטה לדוגמא. כך הגרוגור יקל על האכב של האמא ע"י רטט שהיא מעביר בכל גופה בעזרת הגרגור.

  • חלק מהחתולים מגרגרים מפאת הרגלי ילדות. בגיל בוגר, יקשרו החתולים בין פעולת הגרגור לתחושה החיובית שמעניקה האמא, הדבר מקביל לפעולת היניקה בחתולים בוגרים, למרות שאין להם צורך בזה, עדיין פעולה זו מעניקה להם תחושת ביטחון ורוגע.

כיצד גרגור חתולים מועיל לבני אדם?

גרגור אצל חתולים תורם מאוד לבריאות האדם. כאשר חתול מגרגר לידינו פעולת ההרגעה והשלווה חודרת גם אלינו וכך מפיגה מתחים, לחצים ושאר חרדות נפשיות שאנו נמצאים בהם ביום יום. מחקרים אשר בחנו את הגרגורים הגיעו למסקנה כי הגרגור גורם להפחתת לחצים ולנרמול של לחץ הדם. מה שהופך את החתול לחברו הנוסף הטוב ביותר של האדם – לא רק לכלב מגיע.

לסיכום:

אנו ממליצים לכם לטפל היטב בחתולים שלכם, לתת להם אוכל לחתולים איכותי ומזין, כך שהם ידאגו לכם חזרה וישמרו על רוגע ושלווה עליכם ועל בני ביתכם.

pet4u - אנו עושים משלוחים לכל גוש דן

כתובת: רחוב בלפור 115, בת ים

טלפון: 03-6332929

נייד: 050-3802048

מייל: armin7@walla.co.il

אתר: www.pet4u.co.il

חתולים מגרגרים כאשר נעים להם

אוכל לחתולים איכותי ישמור על פרוות החתול רך ונעים

חתולים מגרגרים גם כשהם חווים כאב או חרדה קיומית

תנו לחתולים שלכם לגרגר כמה שיותר, זה ירגיע גם אתכם

גרגור של חתולים מרגיע גם בני אדם

עוצב ונבנה ע"י יאלו עיצוב ובניית אתרים